Содержание
Подати на розлучення в Україні можна у РАГСі чи суді. Перший варіант проходить за відсутності у шлюбі неповнолітніх дітей та при взаємній згоді на розірвання шлюбу. Повністю все оформити онлайн у цьому випадку не вийде, є можливість тільки записатися на прийом до РАГСу, скориставшись сайтом dracs.minjust.gov.ua. За наявності дітей та/або за відсутності згоди другої сторони слід звертатися до суду. Якщо є бажання пройти всю судову процедуру онлайн, можна звернутися до юридичного сервісу, що працює в цій ніші, наприклад, в «Підпиши та Перешли». Сайт 2p.com.ua не тільки допомагає розлучитися, але й надає відвідувачам детальну інформацію про розірвання шлюбу онлайн. Розглянемо обидва варіанти розлучення докладніше.
Як розлучають у РАГСі
Порівняно швидке оформлення документів, мінімум паперової тяганини – ось переваги розлучення в Україні через РАГС. Зробити процедуру ще простіше можна, записавшись на прийом за допомогою вищезгаданого сайту Мін’юсту, але для цього знадобляться цифрові підписи подружжя. У РАГСі пара заповнює спільну заяву. Крім цього з документів знадобляться:
- Паспорти.
- Свідоцтво про шлюб.
- Квитанція про оплату держмита.
Якщо у чоловіка чи дружини не виходить з’явитися до РАГСу, наприклад, через хворобу чи закордонне відрядження – є можливість заповнити свою частину заяви, не відвідуючи держорган, але знадобиться посвідчення документа нотаріусом. У РАГСі дають місяць на примирення, а потім реєструють розірвання шлюбу, якщо, звичайно, подружжя не передумало.
Як розлучають у суді
Якщо подати на розлучення до суду офлайн — доведеться брати участь у судових засіданнях. Тривалість шлюборозлучного процесу складе кілька місяців, що зумовлено необхідністю дотримання законодавства. У деяких випадках суддя повинен дати подружжю час на примирення, може виникнути потреба в опитуванні свідків, розборі спірних питань. Час, який піде на розірвання шлюбу, і список документів залежить від способу розлучення. Якщо подружжя домовилося між собою щодо подальшого виховання дітей, воно подає до суду спільну заяву. Альтернативний варіант — позовну заяву (актуально, коли одна зі сторін проти формалізації розриву відносин).
Розлучення за згодою або в односторонньому порядку
Порівняємо ці два способи розірвання шлюбу. Коли подружжя про все домовилося, вони зазвичай укладають угоду, в якій зазначено, де житимуть спільні діти після розлучення, як сторона, яка проживає окремо, їх виховуватиме і покриватиме частину витрат.
Переваги такого способу:
- Можливість заздалегідь внести ясність із ключових питань, що стосуються батьків.
- Судді не доведеться вникати в нюанси взаємин подружжя, він швидше винесе рішення про розлучення.
- У разі потреби договір допоможе стягнути аліменти без суду.
Другий варіант – позовна заява.
З її допомогою можна розлучитися, навіть якщо чоловік чи дружина проти. Переваги:
- Позовна процедура не передбачає укладення договору між подружжям. Відповідно, відсутні витрати на складання документа та його нотаріальне посвідчення.
- Дружина може не знати, де мешкає чоловік, який залишив сім’ю, і навпаки.
У всіх цих випадках можна скористатися сервісом «Підпиши та Перешли».
Онлайн-розлучення за допомогою юридичної компанії
«Підпиши та Перешли» максимально спрощує процедуру розлучення. Достатньо залишити свої дані на сайті, і юристи в стислі терміни надішлють індивідуально розроблений пакет документів. Клієнту залишиться лише підписати їх та переслати до суду. За потреби компанія забезпечить юридичну підтримку на всіх етапах судової процедури. Основні переваги сервісу: доступна вартість послуг та гарантія позитивного результату.